Дві книжки-картинки про цінності


«Мрії про свободу у словах і картинках» (англ. Dream of Freedom: in Words and Pictures) – це книжка-картинка, яка поєднує в собі кілька елементів: вислови знаменитих людей про свободу та ілюстрації популярних художників.
Ідею закладено організацією Amnesty International, яка отримала Нобелівську премію миру, з метою розказати дітям про основні цінності свободи. У передмові до книжки англійський письменник Мішель Морпарґо підкреслює, що саме візуальність (ілюстрації) цих історій дає можливість читачам розвивати емпатію та розширювати горизонти. У виданні також подано детальну інформацію про авторів та художників.
Книжка вийшла друком 2015 року відразу в Англії та США. Вона може зацікавити читачів і видавців в Україні як приклад якісної книжки-картинки, де візуальний наратив є ключовим, а також як перспективне видання для перекладу.
«Тільки сьогодні» (іт. Solo per oggi) – італійська книжка-картинка, створена за знаменитою молитвою папи Івана XXIII  (іт. Papa Giovanni XXIII, 1881-1963) і проілюстрована Бімбою Ландман (Bimba Landmann), що розповідає про цінності життя тут-і-тепер.
Обкладинка англійського видання
Кожен розворот книжки – це короткий поетичний текст-теза («Тільки сьогодні я буду…») та ніжні детальні ілюстрації довкілля: кімнат, гардеробу, природи. Художній акцент поставлено на зображеннях культурних маркерів Італії, хоча вербальний наратив зосереджується на звичних людських цінностях та переживаннях: як не критикувати інших? Як жити в непростих обставинах? Як знаходити час для розмови із собою і як робити хоч (не)велике і хоч би одне добро на день? Як не боятися? Ілюстративний текст також подає цікаві елементи для розвитку фантазії та уяви. Пташки й олені супроводжують читачів зі сторінки на сторінку й творять свій «лише один день».
Ілюстрація до англійського перекладу
Цю книжку надруковано в Італії 2011 року під назвою «Solo Per Oggi», у США вона вийшла друком 2015 року у видавництві «Eеrdmans Book for Young Readers». Її хочеться рекомендувати до перекладу й українським видавцям, адже філософія життя тут-і-тепер є надзвичайно важливою як за буденних обставин, так і за складних умов, як-от нині в Україні.

Немає коментарів:

Дописати коментар